Program de b’estfilmeee 2007

0
27
views

PROGRAM CINEMA SCALA


Sambata, 14 aprilie

19.00 GALA DE DESCHIDERE A FESTIVALULUI DE FILM B-EST – in prezenta regizorului Nikita Mihalkov

SOARELE INSELATOR / Nikita Mihalkov (RC) 1994, 152 min

Duminica, 15 aprilie

12.00 SOARELE INSELATOR / Nikita Mihalkov (R)

16.00 BARBIERUL DIN SIBERIA / Nikita Mihalkov (RC) 1998, 180 min

19.30 STASKI SOVETNIK / Nikita Mihalkov (RC) 2005, 125 min

Luni, 16 aprilie

12.00 ELEMENTARY PARTICLES / Oskar Roehler (CLM) 2006, 113 min

14.00 STASKI SOVETNIK / Nikita Mihalkov (R)

17.00 JOSE VAN DAM, 25 YEARS LATER / Gerard Corbiau (7thU) 52 min

18.00 HALF MOON / Bahman Ghobadi (CLM) 2006, 114 min

20.00 THREE TIMES / Hou Hsiao-Hsien (7thU) 2005, 139 min

Marti, 17 aprilie

12.00 DONOVAN SLACKS / Kivmars Bowling (CLM) 2006, 96 min

14.00 THE ENTREPRENEUR / Frank Raharinosy (CDOC) 2007, 91 min

16.00 I FOR INDIA / Sandya Suri (CDOC) 2005, 70 min

18.00 SYNDROMES AND A CENTURY / Apichatpong Weerasethakul (CLM) 2006, 105 min

20.00 INDIGENES / Rashid Bouchareb (7thU) 2006, 123 min

Miercuri, 18 aprilie

12.00 DERECHO DE FAMILIA / Daniel Burman (CLM) 2006, 102 min

14.00 HAMMER AND TICKLE / Ben Lewis (CDOC) 2006, 89 min

16.00 LE MAITRE DE MUSIQUE / Gerard Corbiau 52 min

18.00 TIME / Kim Ki-duk (CLM) 2006, 97 min

20.00 DAVE CHAPELLE BLOCK PARTY / Michel Gondry (7thU) 2005, 103 min

Joi, 19 aprilie

12.00 SUELY IN THE SKY / Karim Ainouz (CLM) 2006, 90 min

14.00 37 USES OF A DEAD SHEEP / Ben Hopkins (CDOC) 2006, 73 min

16.00 ELECTRO / Matei Mocanu (CDOC) 2006, 52 min

18.00 INVISIBLE WAVES / Pen-ek Ratanarung (CLM) 2006, 115 min

20.00 PRIVATE FEARS IN PUBLIC PLACES / Alain Resnais (7thU) 2006, 120 min

Vineri, 20 aprilie

12.00 PRIVATE FEARS IN PUBLIC PLACES / Alain Resnais (R)

14.00 ON POINT / Theodore Collatos (CDOC) 2007, 91 min

16.00 FAVELA RISING / Matt Mochary & jeff Zimbalist (CDOC) 2005, 80 min

18.00 QUELQUES JOURS EN SEPTEMBRE / Santiago Amigorena (CLM) 2006, 112 min

20.00 BOBBY / Emilio Estevez (7thU) 2006, 112 min

Sambata, 21 aprilie

12.00 THE WILD BLUE YONDER / Werner Herzog (CDOC) 2005, 81 min

14.00 INDIGENES / Rashid Bouchareb (R)

16.00 THREE TIMES / Hou Hsiao-Hsien (R)

19.00 GALA DE INCHIDERE A FESTIVALULUI DE FILM B-EST

Proiectia Trofeului Festivalului International de Film B-EST 2007

cateva chestii: